Laserski razrez in graviranje
V naši zlatarski delavnici kot eni redkih v Sloveniji razpolagamo s sodobnim laserskim rezalnikom za storitve v zlatarstvu, s katerim zagotovimo, da je delo opravljeno hitro in vrhunsko, končni rezultat pa je brezhiben. Pri tem je treba posebej poudariti, da je naš laser primeren tudi za rezanje srebra, ki ima sicer tako visoko odbojno frekvenco, da lahko poškoduje leče klasičnih laserjev.
Gre torej za izredno natančno in hitro napravo, s katero lahko režemo zlato in srebro debeline do 1 mm, pa tudi titan (sicer manjšo debelino). Omogoča nam izdelavo najrazličnejših izrezov, od imen, napisov, pa do risbic in ploščic. Dodatna prednost laserskega rezalnika je tudi izjemen izkoristek materiala, ki ga omogoča laserski razrez, poleg tega pa lahko z rezalnikom izdelamo tudi kompleksnejše oblike, ki bi sicer predstavljale zelo veliko težavo.
Z njim tudi hitro in izredno natančno graviramo, pri čemer izdelujemo tako klasične kot tudi 3D gravure – za slednje mora biti slika, po kateri delamo gravuro, dovolj visoke kakovosti. Pri tem naj tudi spomnimo, da izdelke, ki so kupljeni v naših zlatarnah oz. narejeni v naši delavnici, graviramo brezplačno!
Primer izdelka, izrezanega z laserskim rezalnikom:
